Rješavanje problema prilikom korištenja i korištenjem digitalne tehnologije

Pogledajte videomamac ovog webinara i saznajte što možete očekivati.

Na ovom webinaru steći ćete znanja i potrebne vještine te primjenjivati dobre prakse kod identificiranja problema u radu računala i povezanih uređaja koji su mogući kod pristupa i rada na Internetu i dijeljenja digitalnog sadržaja te njihovog otklanjanja. Polaznik će poznavati i osmišljavati sigurnosne i zaštitne mjere koje se odnose na zaštitu računala i digitalnog sadržaja, a koje uključuju korištenje antivirusnih programa, izrade sigurnosnih kopija te alata za rješavanje problema.

Trajanje webinara: 90 minuta

Polaznici će nakon webinara:

• Prepoznati tehničke probleme prilikom korištenja digitalne tehnologije (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Omogućavanje razvoja i usmjeravanje digitalnih kompetencija učenika)
  • Identificirati digitalne alate i tehnologije kojima se može kreirati znanje te unaprijediti procese i rješavati konceptualni problemi i problemske situacije (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).

Detaljnije o sadržaju vidi u priručniku ovog webinara na Edutoriju (prezentacija dostupna klikom na Prikaz povezanih datoteka).

Zvuči li vam ovaj webinar poznato? Ako ste sudjelovali u pilot projektu e-Škole, možda ste pohađali webinar pod istim nazivom. Webinar možete pohađati po želji, bez obzira na to jeste li ga prethodno pohađali.

• Nije dostupno.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

učenje i poučavanje, digitalne kompetencije učenika