Mobilni izbornik Tražilica

Novo CUC natjecanje: Pravi kaLibar za znanje

Objavljeno: 21. 04. 2016.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet pokreće novo natjecanje „Pravi kaLibar za znanje“ koje se održava u sklopu CARNetove korisničke konferencije koja je dio projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ koji se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) i Europskog socijalnog fonda (ESF). Natjecanje je namijenjeno svim nastavnicima u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj, a cilj mu je potaknuti izvrsnost u izradi digitalnih nastavnih materijala.

Zbog toga se pozivaju svi nastavnici osnovnih i srednjih škola da se uključe u izradu digitalnih nastavnih materijala u CARNetovom alatu Libar koji omogućava jednostavnu izradu, objavu i korištenje digitalnog sadržaja primjenjivog u nastavi. Cilj digitalnih nastavnih materijala koje će izrađivati nastavnici je poticanje razvoja kompetencija učenika iz pojedinog nastavnog predmeta te digitalnih kompetencija učenika. Tako će digitalni nastavni materijali u fokusu imati temu „Uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije“. Autorima digitalnih nastavnih materijala koji osvoje jedno od prva tri mjesta nagrada će biti dodijeljena u okviru CARNetove korisničke konferencije CUC 2016 koja se ove godine održava u Rovinju od 9. do 11. studenog 2016.

Prijave na natjecanje počinju danas, 21. travnja 2016., a završavaju 23. rujna 2016. kada će Ocjenjivački sud započeti s ocjenjivanjem pristiglih prijava.

Uvjeti sudjelovanja, pravila natjecanja te korisni savjeti i upute mogu se pronaći na stranici natjecanja, na adresi http://www.skole.hr/natjecanje-libar/.

Za sva se pitanja i informacije moguće obratiti putem adrese elektroničke pošte libar-natjecanje@CARNet.hr.

***

Uključite se u natjecanje koje donosi vrijedne nagrade i u Libar digitalnih nastavnih materijala upišite pobjedu!