Mobilni izbornik Tražilica

Potpisan Ugovor o izradi okvira za digitalnu kompetenciju

Objavljeno: 07. 04. 2016.

U srijedu, 23. ožujka 2016. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade scenarija učenja i okvira za digitalnu kompetenciju te priprema, organizacija i provedba edukacije korisnika i događanja vezanih za zajednicu praktičara za provedbu projekta “e-Škole: uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” GRUPA 2. Izrada okvira za digitalnu kompetenciju.“

Ugovor su potpisali g. Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNeta i g. Ivan Filipović, izvršni direktor tvrtke Teched Savjetodavne Usluge d.o.o. kao predstavnik zajednice ponuditelja koju čine Teched Savjetodavne Usluge d.o.o., Ecorys Hrvatska d.o.o., Zavod Antona Martina Slomška, Cognita d.o.o. i Pučko otvoreno učilište Zagreb.

Ugovorom je predviđena izrada tri okvira za digitalnu kompetenciju za tri skupine korisnika u školama – ravnatelje, nastavnike i stručne suradnike te administrativne djelatnike. Riječ je o okvirima koji će primarno služiti za izradu kurikuluma za usavršavanje korisnika te za samoprocjenu razine digitalne kompetencije korisnika u školama.

Uz okvire, bit će pripremljen i priručnik koji će nuditi opis i namjenu okvira, metodologiju izrade te način korištenja okvira digitalne kompetencije, a čija se objava očekuje u rujnu 2016. godine.

U CARNetu je održan i početni („kick off“) sastanak kojem su nazočili predstavnici zajednice ponuditelja zajedno s ključnim stručnjacima koji će kao radna skupina raditi na ostvarenju ugovorenih aktivnosti. Voditelj radne skupine za izradu okvira za digitalnu kompetenciju je dr.sc. Marta Žuvić Butorac, izvanredni profesor na Odjelu za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, a ostali članovi radne skupine su dr.sc. Barbara Brečko, istraživač na području obrazovanja i asistent za područje metodologije na Univerzitetu u Ljubljani, mr.sc. Elena Krelja Kurelović, viši predavač na Veleučilištu u Rijeci, Draženka Galošević, profesorica matematike i informatike u Ekonomskoj i upravnoj školi Osijek te Neven Pintarić.

Na sastanku je predstavljen projekt “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” uz naglasak na dio projekta koji se bavi unaprjeđenjem digitalne kompetencije korisnika u školama. Ujedno su predstavljeni stručnjaci te je detaljno prezentirana i dogovorena metodologija i plan izrade okvira i priručnika kao i način izvještavanja o završenim pojedinim fazama ugovorenih aktivnosti.