Mobilni izbornik Tražilica

Obrazovni sadržaji

Obrazovanje korisnika u pilot školama usmjereno je na razvoj digitalnih kompetencija pa se temelji na Okviru za digitalnu kompetenciju. Korisnici tako razvijaju one dimenzije i područja digitalne kompetencije potrebne za njihovo radno mjesto u školi.

Obrazovanje korisnika u pilot projektu e-Škole provodi se putem radionica, webinara i e-tečajeva koji su dolje popisani s obzirom na kompetencije čijem razvoju doprinose. Obrazovni materijali s radionica i webinara dostupni su na sljedećim poveznicama:

Korisnici upite vezane uz obrazovanje u sklopu pilot projekta e-Škole mogu slati na e-mail e-skole-edukacija@skole.hr.

• Office 365PDF priručnik
  • Osnove korištenja tableta i hibridnih računala:
    • korištenje tablet računala Samsung Galaxy Tab A 9.7″ i hibridnog računala Fujitsu LifeBook T725 – PDF priručnik
    • korištenje tablet računala HP K12 Only 10 EE Z3735F 10.1 i hibridnog računala Lenovo ThinkPad Yoga 260 – PDF priručnik
  • Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija – PDF priručnik
Webinari

Priručnici koji će biti izrađeni tijekom 2017./2018. šk. god.:

• Rješavanje problema prilikom korištenja i korištenjem digitalne tehnologije
  • Zaštita digitalnog sadržaja i pojedinca u digitalnom okruženju
e-tečajevi e-tečajevi koji će biti izrađeni tijekom 2017./2018. šk. god.:

• Alati za komuniciranje i kolaboraciju
  • Efikasnost različitih načina prezentiranja
  • Informacijska i podatkovna pismenost
  • Kreiranje digitalnih (uredskih) dokumenata
  • Kreiranje digitalnih slika i grafičkih prikaza
  • Kreiranje multimedijskih dokumenata i animacija
  • Proces kreiranja, integriranja i ponovne razrade digitalnih sadržaja
  • Zaštita intelektualnog vlasništva

Radionice
  • Korištenje opreme za održavanje nastave i sustava za upravljanje nastavom (Samsung School)PDF priručnik
  • E-učitelj – suvremena nastava uz pomoć tehnologijePDF priručnik
  • Korištenje alata za izradu digitalnih obrazovnih sadržajaPDF priručnik
  • Korištenje e-DnevnikaPDF priručnik
  • Primjena interaktivnih mjernih uređaja u nastaviPDF priručnik
  • Primjena scenarija poučavanja, digitalnih alata i obrazovnih trendovaPDF priručnik
  • Videokonferencije u nastaviPDF priručnik
  • Korištenje opreme za održavanje nastave u interaktivnoj učionici i sustava za upravljanje nastavom (pametni zaslon, tablet računala, CMS – Classroom Management System)
  • Repozitorij digitalnih obrazovnih sadržaja i primjena digitalnih obrazovnih sadržajaPDF priručnik
  • Digitalne tehnologije kao potpora praćenju i vrednovanju – PDF priručnik
  • Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama – PDF priručnik
Webinari
  • e-Matica – Tema e-Matica obradila se kroz tri različita webinara, a jedinstveni priručnik dostupan je ovdje. Snimke webinara dostupne su u nastavku:
  • Sustav za upravljanje nastavom u interaktivnoj učionici (CMS – Classroom Management System)
    • snimka webinara
      (Napomena: tema je obrađena i kroz radionicu, a priručnik koji prati radionicu je dostupan ovdje)
  • Digitalne tehnologije u planiranju kurikuluma:
  • Digitalna tehnologija za suradnju s djelatnicima i učenicima škole i roditeljima:
  • Profesionalnost i profesionalni razvoj učitelja/nastavnika/stručnih suradnika:
e-tečajevi
  • Moodle dizajner
  • Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata

Sadržaj e-tečajeva dostupan je samo polaznicima tečaja na poveznici https://mooc.carnet.hr/.

e-tečajevi koji će biti izrađeni tijekom 2017./2018. šk. god.:

• Digitalne tehnologije kao potpora praćenju i vrednovanju
  • Digitalna tehnologija za potporu posebnim odgojno-obrazovnim potrebama

Radionice Priručnici koji će biti izrađeni tijekom 2017./2018. šk. god.:

Webinari
e-tečajevi e-tečajevi koji će biti izrađeni tijekom 2017./2018. šk. god.:

• Integracija digitalne tehnologije u učenje (poučavanje) i poslovanje škole
  • Razvoj digitalnih kompetencija djelatnika i učenika škole

Snimke svih webinara dostupne su na poveznici https://meduza.carnet.hr/index.php/media/videos?pack=435.  Sadržaji svih e-tečajeva dostupni su polaznicima tečaja na poveznici https://mooc.carnet.hr/.

Pored navedenih, provode se i obrazovne aktivnosti koje doprinose uspješnoj primjeni tehnologije u pilot školama.

Obrazovanje za e-Škole tehničare

Radionice
  • Predstavljanje mrežne opreme i sustava za upravljanje i nadzor mreže – Model A – PDF priručnik
  • Predstavljanje mrežne opreme i sustava za upravljanje i nadzor mreže – Model B – PDF priručnik