CARNET-ova konferencija za korisnike – CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do 6. studenoga, pratiti konferenciju uživo, ali i u online okruženju putem platforme za virtualne konferencije. Stavljajući na prvo mjesto zdravlje i dobrobit svakog sudionika, fizički dio konferencije bit će organiziran uz pridržavanje epidemioloških mjera i mjera fizičke distance.

Ovogodišnji CUC nosi naziv „Izazov prihvaćen“ uz vizualni identitet koji se naslanja na aktualnu situaciju u obrazovnom sustavu i uvođenje nastave na daljinu. On prikazuje nastavnika u središtu obrazovnog procesa suočenog s različitim izazovima, koji uz predan rad, prihvaćanje promjena, razvoj digitalnih kompetencija, ali i CARNET-ovu kontinuiranu podršku i pomoć, postaju savladivi.

Tijekom tri dana konferencije korisnici će pratiti bogati program podijeljen u dva tematska dijela. Prvi dio pod nazivom „Ovo nam je škola“ obrađuje temu nastave na daljinu i digitalnu transformaciju nastave kroz provođenje druge faze programa e-Škole. Navedene teme će se obraditi kroz interaktivna izlaganja i radionice, na kojima će svi zainteresirani moći steći praktično znanje u primjeni informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi.

Sudionici će moći predstaviti kako su svoju nastavu prilagodili online okruženju, kako su kreirali vlastite sadržaje ili koristili online resurse, kako su surađivali i komunicirali s učenicima, studentima i kolegama, kako su vrednovali njihova postignuća te koje smo izazove savladali i što trebamo drugačije.

Drugi dio naziva „AI u obrazovanju i obrazovanje za AI“ bavit će se izazovom koji tek dolazi – temom umjetne inteligencije.

Kako već sada koristimo umjetnu inteligenciju, koja znanja i vještine trebamo prenijeti novim generacijama za prilogodbu rada i života u AI okruženju, koji su novi trendovi u umjetnoj inteligenciji i njihov utjecaj na preoblikovanje obrazovanja i učenja te koje su prakse i primjeri korištenja umjetne inteligencije u obrazovanju samo su neka od pitanja na koja ćemo potražiti odgovore u okviru ove teme.

CUC je tijekom godina postao mjesto za razmjenu informacija i iskustava na području IKT-a i njegove primjene u obrazovanju, te pozivamo nastavnike da predstave svoja iskustva u provedbi projekta e-Škole, kao i nova znanja stečena tijekom provođenja online nastave na fakultetima i školama. Prijave radova otvorene su do 15. kolovoza.

Više informacija možete pronaći na službenim stranicama konferencije.