Multimedija – samostalno kreiram sadržaj

Pogledajte videomamac ovog e-tečaja i saznajte što možete očekivati.

U ovom e-tečaju naučit ćete kreirati multimedijske dokumente, audio i video sadržaj. Također, naučit ćete odabrati prikaz za vizualizaciju podataka i prikazati informacije grafički.

Tečaj je podijeljen na dva dijela.

Prvi dio:

1. Što je multimedija i kako tu primijeniti i zaštititi autorska prava
  2. Tekstualni sadržaj i grafički prikaz informacija
  3. Grafički sadržaj

Drugi dio:

1. Animacije
  2. Audio i video sadržaj
  3. Završni multimedijski rad

Digitalni alati koji se obrađuju u e-tečaju: Canva, Inkscape, Pixlr, Powtoon, Genially, Audacity, Format Factory, Handbrake, Kizoa, Windows Fotografije, Meta-Chart, Canva Graphs, Excel, MindMeister, Coggle, Canva Mind Map.

Predviđeno vremensko opterećenje polaznika za oba dijela tečaja je 25 sati (13+12). To znači da procjenjujemo da će vam toliko sati trebati za uspješno pohađanje tečaja, odnosno čitanje i gledanje sadržaja, istraživanje mogućnosti digitalnih alata, izrade digitalnih sadržaja, vrednovanje radova drugih polaznika i slično. Ovisno o vašem predznanju, možda će vam trebati manje ili više sati. Za dovršetak prvog dijela tečaja predviđa se vremensko opterećenje 13 sati, a za dovršetak drugog dijela tečaja 12 sati. Ako ćete ovaj tečaj pohađati 5 tjedno, dovršit ćete ga u okvirno pet tjedana.

Fleksibilno pohađanjeTečaj nema definirano trajanje. Upisi su stalno otvoreni pa možete bilo kada započeti pohađati tečaj i završiti ga najkasnije do okvirno 1. srpnja 2023. Nakon završetka tečaja dobiva se digitalna značka. Neke aktivnosti koje su uvjet za stjecanje digitalne značke imaju definirani rok i to aktivnost međusobnog vrednovanja radova (tzv. radionica). Tijekom projekta u okviru tečaja imat ćete više prilika za uspješno dovršavanje tečaja jer će se ponavljati aktivnost međusobnog vrednovanja.

Polaznici će nakon e-tečaja moći:

Prvi dio:

• Osmisliti digitalan sadržaj s tekstualnim i grafičkim elementima primjeren svrsi i ciljanim korisnicima (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).
  • Izraditi digitalni materijal koji sadrži tekstualne i grafičke multimedijske elemente te osigurati pristup učenicima, roditeljima i drugim obrazovateljima (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
  • Vrednovati efikasnost izražavanja korištenjem različitih multimedijskih sadržaja (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
  • Odabrati i primijeniti mehanizme zaštite autorskih prava i dozvole korištenja digitalnog sadržaja (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

Drugi dio:

• Osmisliti digitalan sadržaj s animacijama, audio i video elementima primjeren svrsi i ciljanim korisnicima (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).
  • Izraditi digitalni materijal koji sadrži audio i video multimedijske elemente te osigurati pristup učenicima, roditeljima i drugim obrazovateljima (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

E-tečaj provodi se u sustavu Loomen, a obvezna je prijava s AAI@EduHr elektroničkim identitetom. Dovršite upis klikom na gumb Prijavi se na edukaciju (gore desno ili ispod) koji će vas preusmjeriti na sustav EMA, gdje ćete e-tečaju pristupiti klikom na poveznicu navedenu pod URL mjesta održavanja.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

digitalni izvori i materijali, učenje i poučavanje