Paleta jednostavnih digitalnih alata u nastavi

Kroz praktičan rad i primjere iz prakse polaznici će se na radionici upoznati s digitalnom tehnologijom koju mogu koristiti za organizaciju, vođenje i upravljanje nastavnim procesom u klasičnoj i virtualnoj učionici. Radionica je zamišljena tako da obuhvati alate koji se mogu koristiti i u učionici koja ima pristup internetu i u onoj koja nema. Također će biti predstavljeni alati za čiju je upotrebu potrebno osigurati uređaj samo za učitelja ili i za svakog učenika. Voditelj radionice polaznicima će prikazati sve prednosti i nedostatke te poticajne rizike svakog pojedinog alata.

Digitalni alati koji se obrađuju: QR čitač/generator, Popplet, WordArt, PowerPoint, PlickersThingLinkWizzer

Trajanje radionice: 3 sunčana sata i 30 minuta (210 minuta)

• identificirati jednostavnu digitalnu tehnologiju za potporu izvođenju nastave u klasičnoj i virtualnoj učionici (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • primijeniti suvremene modele organizacije nastave, osigurati pristup digitalnim resursima, komunikaciju i suradnju te povratne informacije svim učenicima u digitalnom okružju (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

Zvuči li vam ova radionica poznato? Ako ste sudjelovali u pilot projektu e-Škole, možda ste pohađali radionicu pod nazivom Upravljanje organizacijom nastave uz uporabu digitalnih tehnologija. Sadržaj radionice dorađen je prema povratnim informacijama korisnika pilot projekta. Radionicu možete pohađati po želji, bez obzira na to jeste li je prethodno pohađali.

• uskoro dostupna istoimena virtualna radionica (kraćeg trajanja naspram radionice uživo).