Suradnja i umrežavanje u školskom okruženju

Razmjenjujete li i dijelite svoja iskustva i znanja s kolegama?  Na koji način? Na koji način dolazite do primjera dobre prakse?

Na ovoj radionici unaprijedit ćete znanje i vještine te primjenjivati dobre prakse vezane uz dijeljenje znanja, razmjenjivanje iskustva i primjera dobre nastavne prakse putem različitih online servisa za učenje i razmjenu informacija i digitalnih sadržaja (Office365, e-Laboratorij, Edutorij) te digitalnih komunikacijskih kanala (School Education Gateway, eTwinning, Tricider, LinkedIn, Yammer) za profesionalno umrežavanje,i participiranje u virtualnim zajednicama suradnika (Webučionica, Suradnici u učenju) s ciljem suradničkog kreiranja novih znanja.

Digitalni alati koji se obrađuju: EdutorijTricider, LinkedIn, eTwinning

Trajanje radionice: 3 sunčana sata (180 minuta)

• prepoznati potrebu i prednosti razmjene znanja i iskustva s drugim profesionalcima putem digitalnih komunikacijskih kanala (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).
  • pratiti društvene medije i stručne virtualne zajednice za razmjenu znanja i iskustva rada u nastavi (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman i napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
  • kreirati i prezentirati vlastitu bazu društvenih medija i stručnih virtualnih zajednica za razmjenu znanja i iskustva rada u nastavi (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

Zvuči li vam ova radionica poznato? Ako ste sudjelovali u pilot projektu e-Škole, možda ste pohađali radionicu pod nazivom Profesionalna komunikacija i suradnja učitelja/nastavnika/stručnih suradnika. Sadržaj radionice dorađen je prema povratnim informacijama korisnika pilot projekta. Radionicu možete pohađati po želji, bez obzira na to jeste li je prethodno pohađali.

• uskoro dostupna istoimena virtualna radionica (kraćeg trajanja naspram radionice uživo).