Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) odabran je za provedbenog partnera u drugoj fazi CARNET-ovog programa “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće“.

Odabran je na temelju javnog poziva te će biti zadužen za provođenje istraživanja s ciljem poboljšanja i održavanja kibernetičke sigurnosti informacijskih sustava e-Škola.

ICENT će u sklopu II. faze programa e-Škole provoditi istraživanje automatiziranih modela i načina provjere ranjivosti škola te traženje kompromitiranih stranica i sustava u kibernetičkom prostoru koje mogu negativno djelovati na ustanove. Uz navedeno, provodit će istraživanje o mogućnosti primjene strojnog učenja i umjetne inteligencije za poboljšanje rezultata provjere ranjivosti i interpretacije dobivenih rezultata te procesa pretraživanja kibernetičkog prostora RH i metoda rane detekcije kompromitiranih internet servisa.

ICENT je vodeća sastavnica inovacijskog ekosustava Hrvatske za primijenjeno istraživanje i razvoj u području inženjerstva i srodnih primjena koje usmjeravaju društvo i ekonomiju prema konkurentnosti i održivosti. Integrira znanstveno-istraživačke, inovacijske i komercijalne procese za postavljanje novih industrijskih tehnologija, proizvoda, usluga i poslovnih modela.

Odluku o odabiru partnera možete pronaći ovdje.