CARNET-ova konferencija za korisnike pod nazivom „CUC 2021: Nove prilike” održat će se od 27. do 29. listopada u Šibeniku u hibridnom formatu.

Drugim riječima, autori i sudionici će moći prisustvovati uživo ili putem platforme za virtualne konferencije. Fizički dio konferencije bit će organiziran u skladu s epidemiološkim prilikama i preporukama Stožera civilne zaštite RH.

Ovogodišnja CARNET-ova konferencija za korisnike obrađuje tri teme:

• Tehnologija na rubu obrazovanja
  • Hibridno i fleksibilno obrazovanje
  • Održivi razvoj – tehnologija u službi zelene škole

„Našim korisnicima želimo dati priliku da iznesu svoje viđenje budućnosti obrazovanja i pokažu kako su se prilagodili okolnostima koje smo ne tako davno smatrali izvanrednima. CUC već više od 20 godina pomiče granice pružajući platformu za stjecanje novih znanja i razmjenu najboljih praksi te ćemo i ove godine sudionicima ponuditi program koji će ih inspirirati za kvalitetne i inovativne projekte”, rekla je Ana Smoljo, predsjednica Programskog odbora konferencije.

Pozivamo korisnike da s nama podijele svoju viziju i iskustva s visokim tehnologijama i umjetnom inteligencijom u temi “Tehnologija na rubu obrazovanja”, kroz neku od sljedećih podtema:

• korištenje najnovijih tehnologija u školama – blockchain, mbotovi, VR, dronovi, roboti i dalje od toga
  • kako pripremiti učitelje za poučavanje s/za AI
  • stvaranje umjetne inteligencije (kako ja kao učitelj mogu pripremiti učenike da stvaraju umjetnu inteligenciju u budućnosti)
  • umjetna inteligencija u vrednovanju.

Pokažite nam gdje nas vodi i što možemo očekivati od hibridnog i fleksibilnog obrazovanja kroz aspekte:

• trendovi u poučavanju i učenju
  • lekcije iz pandemije – nove prilike?
  • kako motivirati buduće generacije učenika i studenata
  • obrazovanje usmjereno na učenike u online i hibridnom obrazovanju
  • učitelji novoga doba – digitalni nomadi?
  • interaktivna učionica u online i hibridnom obrazovanju.

Svoja iskustva upotrebe tehnologije za dobrobit društva i okoliša podijelite u temi “Održivi razvoj – tehnologija u službi zelene škole” s podtemama:

• primjena tehnologija za zeleni i održivi razvoj u školi – npr. škole meteorolozi, primjeri dobre prakse
  • odgovorno iskorištavanje tehnologije
  • škole – proizvođači energije?
  • mreže “zelenih” škola
  • održivost i tehnologija u međupredmetnim temama
  • održivi razvoj i Uporaba IKT-a – iskustva iz nastave i šire.

Prijedloge možete obraditi kroz interaktivno izlaganje, konferencijski rad ili radionicu. Upute za svaki format pogledajte u Pozivu za autore na službenim mrežnim stranicama konferencije.

Na istoj poveznici nalazi se i prijavni obrazac putem kojeg možete učitati svoje prijedloge. Prijave se zatvaraju 20. lipnja 2021. godine.