U sklopu obilježavanja završetka programa e-Škole, jednog od najvećih projekata digitalizacije osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava, svečano je otvoreno 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova).
Riječ je o multifunkcionalnim i tehnološko-inovativnim prostorima za obrazovne aktivnosti u školi, ali i za edukativna događanja u organizaciji lokalnih zajednica, Ministarstva znanosti i obrazovanja te ostalih agencija i organizacija nadležnih za poticanje razvoja i podrške odgojno-obrazovnom sustavu u Hrvatskoj.

Svaki centar opremljen je digitalnom infrastrukturom i modernom opremom koja prati najnovije obrazovne trendove i metode poučavanja. Uz bežičnu mrežu, centri su opremljeni s 30 prijenosnih računala, dva interaktivna ekrana te multifunkcionalnim namještajem koji svojom modularnošću omogućava brzu izmjenu postava učionice, ovisno o načinu izvedbe edukacije.

Novootvoreni ROC-ovi nalaze se u sljedećim školama:

1. Osnovna škola Vidikovac, Pula
2. Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana, Ogulin
3. Osnovna škola Stjepana Radića Brestovec Orehovički
4. Osnovna škola Brodarica
5. Geodetska škola, Zagreb
6. Osnovna škola Dragutina Tadijanovića, Vukovar
7. Srednja poljoprivredna i tehnička škola, Opuzen
8. Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci
9. Osnovna škola Petra Preradovića, Zadar
10. Osnovna škola Popovača

Uz navedene ROC-ove, njih pet je otvoreno još 2018. godine u pilot fazi projekta e-Škole.