Radionice

• Sve teme radionica izvode se i uživo i kao virtualne radionice (uz prilagodbu sadržaja s obzirom na način izvedbe). Virtualne radionice načelno su vremenski kraće i podrazumijevaju ostvarivanje donekle jednostavnijih ishoda učenja u aspektu primjene digitalne tehnologije.
  • Upis na radionicu uživo i virtualnu radionicu te dodjela potvrda o sudjelovanju za polaznike provodi se putem sustava EMA. Za stjecanje potvrde o sudjelovanju, potrebno je sudjelovati na okvirno dvije trećine trajanja radionice.
Radionice uživo
  • Svaka škola (kolektiv) odabire koje će se radionice održati u njihovoj školi. Za održavanje radionice u školi potrebno je najmanje 15 prijavljenih  polaznika u sustavu EMA . Maksimalni je broj polaznika po radionici u školi 30.
  • U svakoj školi održat će se do 3 radionice uživo za vrijeme trajanja projekta, a škole čiji je broj odgojno-obrazovnih radnika 31 i više mogu imati do 6 radionica uživo.
  • Jedna tema radionice može se ponoviti maksimalno dvaput, i to u školama čiji je broj odgojno-obrazovnih radnika 31 i više.
Virtualne radionice
  • Svi zainteresirani mogu pohađati virtualne radionice bez ograničenja, izuzev ograničenja u broju sudionika, bez obzira na to je li škola u kojoj rade odabrala ili planira odabrati istoimenu radionicu za održavanje na svojoj lokaciji.
  • Broj polaznika pojedine virtualne radionice ograničen je na okvirno 40 polaznika kako bi se omogućio praktičan rad polaznika i komunikacija s predavačem.

Webinari

• Upis na webinar provodi se putem sustava EMA. Webinari se održavaju putem videokonferencijskog sustava.
    Preporučujemo da se webinarima priključite otprilike 10 minuta prije početka zbog ograničenih kapaciteta virtualnih soba.
  • Potvrde o sudjelovanju dodjeljuju se u sustavu EMA. Za stjecanje potvrde o sudjelovanju potrebno je sudjelovati na okvirno dvije trećine trajanja webinara (najčešće 60 minuta). Za pregled snimke webinara ne izdaju se potvrde o sudjelovanju.

E-tečajevi

• Upis na e-tečaj provodi se putem sustava EMA. Dodatno, upis na e-tečajeve potrebno je napraviti u sustavu mooc.carnet.hr, u kojem se e-tečajevi održavaju.
  • Potvrde o sudjelovanju dodjeljuju se u sustavu EMA. Potvrda o sudjelovanju na e-tečaju izdaje se samo polaznicima koji su stekli digitalnu značku.

EduBlic: digitalni objekti za mikroučenje

• EduBlic će se razviti tijekom 2022. godine. Svi zainteresirani moći će ga koristiti bez ograničenja.
  • S obzirom na to da je EduBlic kao digitalni sadržaj namijenjen samostalnom učenju i ne podrazumijeva održavanje ili sudjelovanje predavača ili mentora, nisu predviđene potvrde o sudjelovanju.