Kako obrazovati učenike da budu digitalni građani

Pogledajte videomamac ovog webinara i saznajte što možete očekivati.

Na ovom webinaru ćete se upoznati s ključnim pojmovima vezanim uz koncept digitalnog građanstva koji će biti obrađen u tri dijela: 1. Biti online, 2. Dobrobit online i 3. Prava online te će kroz njih biti obrađeno 10 digitalnih domena s prijedlozima za rad s učenicima u učionici izvan nje.

Digitalni alati koji se obrađuju: Ne obrađuju se digitalni alati.

Trajanje webinara: 90 minuta

Polaznici će nakon webinara:

• Opisati ključne pojmove vezane za digitalno građanstvo, aktivno građanstvo i demokratsku kulturu (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).
  • Osmisliti nastavne aktivnosti primjenjujući informacije dobivene iz preporučenih izvora (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Osnaživanje učenika).

Detaljnije o sadržaju vidi u prezentaciji ovog webinara na Edutoriju.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

učenje i poučavanje, osnaživanje učenika