Microsoft Teams – Što krije alat kojeg poznajete

Cilj ove radionice je osposobiti odgojno-obrazovne radnike i administrativno osoblje za učinkovito korištenje MS Teamsom radi ostvarivanja nastavnog procesa u digitalnome obrazovnom okruženju.

Digitalni alati koji se obrađuju: MS Teams

Trajanje radionice: 3 sunčana sata (180 minuta)

Polaznici radionice upoznat će se s funkcionalnostima platforme MS Teams putem predavanja i vođenih vježbi te zadataka za samostalan rad. Polaznici će steći vještinu upravljanja timovima kreiranjem sastanaka iz kalendara, različitim oblicima komunikacije, korištenjem suradničkih alata te alata za praćenje aktivnosti korisnika, koje će primijeniti tijekom održavanja nastavnog sata u digitalnom obrazovnom okruženju.

• Upravljati timovima što uključuje: kreiranje različitih vrsta timova, kreiranje kanala, dodavanje članova (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).
    • Koristiti se različitim oblicima komunikacije unutar MS Teamsa (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).
    • Upravljati dokumentima za zajednički rad (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
    • Organizirati sastanke i mrežne seminare (webinare) korištenjem kalendara (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).
    • Upotrijebiti različite alate za suradnju, što uključuje korištenje zaslonskom pločom i bilježnicom za predmete (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Omogućavanje razvoja i usmjeravanje digitalnih kompetencija učenika).
    • Kreirati zadatke i kvizove (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Praćenje i vrednovanje).
    • Upotrijebiti alat za praćenje aktivnosti polaznika unutar MS Teamsa (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Praćenje i vrednovanje).

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Uživo

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija