Postajem e-učitelj

Pogledajte videomamac ove virtualne radionice i saznajte što možete očekivati.

Jeste li se nekad upitali što je to e-učenje? Je li to online škola? Tražili ste načine i alate koji će vam olakšati planiranje i pripremu nastavnoga sata? Na ovoj radionici sigurno ćete pronaći odgovore. Upoznat ćete se s ključnim pojmovima vezanim uz e-učenje te učenje i poučavanje uz pomoć digitalnih tehnologijaTakođer ćete steći vještine pripreme i izrade e-aktivnosti.

Digitalni alati koji se obrađuju: MS Teams, Jamboard, Padlet

Trajanje virtualne radionice: 1 sunčani sat i 30 minuta (90 minuta).

Polaznici će nakon radionice moći:

• prepoznati i opisati ključne pojmove vezane uz e-učenje i učenje i poučavanje uz pomoć digitalnih tehnologija (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje)
  • izraditi poster i infografiku u svrhu poučavanja (početna razina digitalnih komepetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi konceptualnu mapu i primjeniti za planiranje nastavnog procesa (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi poster i infografiku u svrhu poučavanja (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi interaktivni radni listić u svrhu poučavanja (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

Detaljnije o sadržaju vidi u priručniku i/ili prezentaciji ove radionice na Edutoriju.

Napomena: Gotovo sve radionice u projektu e-Škole dostupne su kao radionice uživo i kao virtualne radionice. Više o razlikama radionice uživo i virtualno, kao i pravilima za dobivanje potvrde o sudjelovanju, pročitajte ovdje.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

digitalni izvori i materijali, učenje i poučavanje