Postajem e-učitelj

2020 2020 osoba je pogledalo ovu edukaciju.

Jeste li se nekad upitali što je to e-učenje? Je li to online škola? Tražili ste načine i alate koji će vam olakšati planiranje i pripremu nastavnoga sata? Na ovoj radionici sigurno ćete pronaći odgovore. Upoznat ćete se s ključnim pojmovima vezanim uz e-učenje te učenje i poučavanje uz pomoć digitalnih tehnologija. Također ćete steći vještine izrade konceptualnih mapa, plakata, postera, prezentacija i interaktivnih radnih listića te ih primijeniti u procesu planiranja i pripreme nastavnoga sata.

Digitalni alati koji se obrađuju: Popplet, Canva, Wizer

Trajanje radionice: 3 sunčana sata (180 minuta)

• prepoznati i opisati ključne pojmove vezane uz e-učenje i učenje i poučavanje pomoću digitalnih tehnologija (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje)
  • odabrati i koristiti digitalne izvore i materijale (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi konceptualnu mapu i primijeniti je za planiranje nastavnog procesa (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi poster i infografiku u svrhu poučavanja (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali)
  • izraditi interaktivni radni listić u svrhu poučavanja (početna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).

Detaljnije o sadržaju vidi u priručniku i prezentaciji ove radionice na Edutoriju.

Zvuči li vam ova radionica poznato? Ako ste sudjelovali u pilot projektu e-Škole, možda ste pohađali radionicu pod nazivom “E-učitelj – suvremena nastava uz pomoć tehnologije”. Sadržaj radionice dorađen je prema povratnim informacijama korisnika pilot projekta. Radionicu možete pohađati po želji, bez obzira na to jeste li je prethodno pohađali

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Uživo

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija