Praćenje i vrednovanje pomoću digitalnih alata

Praćenje i vrednovanje učeničkih postignuća digitalnim alatima i obrascima obogaćuje nastavni proces čineći ga suvremenijim i atraktivnijim. U ovoj radionici oblikovat ćete, u digitalnim alatima Quizizz i H5P, jedan kviz i jedan interaktivan sadržaj u svrhu formativnog i sumativnog praćenje i vrednovanje ostvarenosti ishoda učenja. Osim toga kako bi analizirali dobivene rezultate međusobno ćete razmijenjivati oblikovane sadržaje.

Digitalni alati koji se obrađuju: e-LaboratorijQuizzizH5P (Loomen)

Trajanje radionice: 3 sunčana sata i 20 minuta (200 minuta)

• koristiti se alatima digitalne tehnologije za praćenje napretka učenika (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Praćenje i vrednovanje)
  • koristiti se digitalnim alatima i digitalnim okružjem za formativno i sumativno vrednovanje ostvarivanja ishoda učenja (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Praćenje i vrednovanje).

Zvuči li vam ova radionica poznato? Ako ste sudjelovali u pilot projektu e-Škole, možda ste pohađali radionicu pod nazivom „Digitalne tehnologije kao potpora praćenju i vrednovanju. Sadržaj radionice dorađen je prema povratnim informacijama korisnika pilot projekta. Radionicu možete pohađati po želji, bez obzira na to jeste li je prethodno pohađali.

• uskoro dostupna istoimena virtualna radionica (kraćeg trajanja naspram radionice uživo)
  • radionica Praćenje i vrednovanje u Moodleu (trajanje 3:20 sati, napredna razina digitalnih kompetencija).