Dizajniram svoj Moodle tečaj

Pogledajte videomamac ovog e-tečaja i saznajte što možete očekivati.

Steknite znanja i vještine dizajniranja, kreiranja i korištenja Moodle e-tečaja koji su školskim djelatnicima dostupni putem CARNET-ove platforme Loomen. Primijenite Moodle resurse i Moodle aktivnosti u izradi digitalnih materijala za poučavanje, učenje i vrednovanje ostvarenosti ishoda učenja.

Tečaj je podijeljen u četiri tematske cjeline:

1. Kreirajte svoj Moodle tečaj
  2. Izradite sadržaj i pripremite aktivnosti za polaznike
  3. Vrednujte znanje svojih polaznika
  4. Međusobno vrednovanje demo tečajeva

Digitalni alati koji se obrađuju u e-tečaju: Moodle (postavke, blokovi, resursi, aktivnosti).

Predviđeno vremensko opterećenje polaznika je 30 sati. To znači da procjenjujemo da će vam toliko sati trebati za uspješno pohađanje tečaja, odnosno čitanje i gledanje sadržaja, istraživanje mogućnosti sustava Moodle, rasprave i dijeljenje vlastitih iskustva, rješavanje testova, zadataka i slično. Ovisno o vašem predznanju, možda će vam trebati manje ili više sati. Ako ćete ovaj tečaj pohađati 5 sati tjedno, dovršiti ćete ga u okvirno šest tjedana.

Fleksibilno pohađanjeTečaj nema definirano trajanje. Upisi su stalno otvoreni pa možete bilo kada započeti pohađati tečaj i završiti ga najkasnije do okvirno 1. srpnja 2023. Nakon završetka tečaja dobiva se digitalna značka. Neke aktivnosti koje su uvjet za stjecanje digitalne značke imaju definirani rok i to aktivnost međusobnog vrednovanja radova (tzv. radionica). Tijekom projekta u okviru tečaja imat ćete više prilika za uspješno dovršavanje tečaja jer će se ponavljati aktivnost međusobnog vrednovanja.

Polaznici će nakon e-tečaja moći:

• Osmisliti aktivnosti učenja u sustavu Moodle uz praćenje napretka učenika (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).
  • Strukturirati i upravljati sadržajem, suradnjom i interakcijama u Moodle e-tečaju (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).
  • Izraditi digitalni sadržaj, kreirati složene i interaktivne aktivnosti za učenje u sustavu Moodle te osigurati pristup učenicima i drugim obrazovateljima (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
  • Primijeniti digitalne alate za praćenje i vrednovanje u sustavu Moodle (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Vrednovanje).

E-tečaj provodi se u sustavu Loomen, a obvezna je prijava s AAI@EduHr elektroničkim identitetom. Dovršite upis klikom na gumb Prijavi se na edukaciju (gore desno ili ispod) koji će vas preusmjeriti na sustav EMA, gdje ćete e-tečaju pristupiti klikom na poveznicu navedenu pod URL mjesta održavanja.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

digitalni izvori i materijali, učenje i poučavanje, praćenje i vrednovanje