Primjena e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje – tečaj s praktičnom primjenom

Pogledajte videomamac ovog e-tečaja i saznajte što možete očekivati

U ovom e-tečaju ćete savladati ostvarivanje odgojno-obrazovnih očekivanja izabrane Međupredmetne teme primjenom e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje u nastavni proces metodom obrnute učionice. Tijekom tečaja planirat ćete primjenu digitalne tehnologije u svojoj školi, pripremiti potrebne materijale te se na to kritički osvrnuti. Radit ćete u relativno manjim grupama s online mentorima koji će vam pomagati sa stručnim savjetima.

Za pohađanje ovog e-tečaja potrebna su sljedeća predznanja:

• objasniti koncept e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje
  • primijeniti barem jedan od sljedećih digitalnih alata za vrednovanje – Socrative, Quizziz, Kahoot ili sl.

Navedena ste predznanja mogli steći u jednom od sljedećih e-tečajeva: Inovativni učitelji i nastavnici: suvremeni obrazovni trendovi i primjena digitalnih alata u nastavi, Moja virtualna nastava – napredna organizacija nastave uz digitalne tehnologije te Interaktivna nastava i upravljanje virtualnom učionicom – mješoviti tečaj budući da se ovaj e-tečaj sadržajno nastavlja na njih. Ovaj tečaj možete upisati bez obzira jeste li završili spomenute tečajeve. U ovom tečaju bit će dostupni odabrani sadržaji spomenutih e-tečajeva za ponavljanje.

Tečaj je podijeljen na dvije tematske cjeline:

1. e-Škole digitalni sadržaji za učenje i poučavanje
– U ovom poglavlju opisuju vrste se e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje i načini njihove primjene u nastavni proces.

2. Primjena e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje metodom obrnute učionice
– Opisuje se metoda obrnute učionice te način njene implementacije u nastavni proces pomoću e-Škole digitalnih sadržaja za učenje i poučavanje.
Opisuju se ukratko kurikulumi sedam međupredmetnih tema: Uporaba IKT-a, Građanski odgoj i obrazovanje, Učiti kako učiti, Osobni i socijalni razvoj, Zdravlje, Poduzetništvo i Održivi razvoj.

Digitalni alati koji se obrađuju u e-tečaju: Edutorij, e-lektire, portal Nikola Tesla, Meduza/Baltazar.

Predviđeno vremensko opterećenje polaznika je 17 sati. To znači da procjenjujemo da će vam toliko sati trebati za uspješno pohađanje tečaja, odnosno čitanje i gledanje sadržaja, istraživanje mogućnosti digitalnih alata, izrade digitalnih sadržaja, promišljanja, analize i refleksije te rasprave s mentorom i drugim polaznicima i slično. Ovisno o vašem predznanju, možda će vam trebati manje ili više sati. Ako ćete ovaj tečaj pohađati 5 sati tjedno, dovršiti ćete ga u okvirno tri tjedna

Fleksibilno pohađanjeTečaj nema definirano trajanje. Upisi su stalno otvoreni pa možete bilo kada započeti pohađati tečaj i završiti ga najkasnije do okvirno 1. rujna 2023. Nakon završetka tečaja dobiva se digitalna značka. Neke aktivnosti, koje su uvjet za stjecanje digitalne značke, imaju definirani rok i to aktivnosti odabir grupe i predaja zadaće. Tijekom projekta u okviru tečaja imat ćete više prilika za uspješno dovršavanje tečaja jer će se ponavljati aktivnosti odabira grupe i predaje zadaća.

Po završetku tečaja dobiva se digitalna značka i potvrda o sudjelovanju.
Tečaj je namijenjen svim odgojno-obrazovnim radnicima škola i drugih ustanova.

Polaznici će nakon e-tečaja moći:

• samostalno i u suradnji s drugima kritički promišljati o primjeni e-Škole digitalnih sadržaja (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman)
  • analizirati mogućnosti, prednosti i nedostatke modela Obrnute učionice u kontekstu njegove primjene u vlastiti nastavni proces pomoću e-Škole digitalnih sadržaja (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).

E-tečaj provodi se u sustavu Loomen, a obvezna je prijava s AAI@EduHr elektroničkim identitetom. Dovršite upis klikom na gumb Prijavi se na edukaciju (gore desno ili ispod) koji će vas preusmjeriti na sustav EMA, gdje ćete e-tečaju pristupiti klikom na poveznicu navedenu pod URL mjesta održavanja.

Zvuči li vam ovaj e-tečaj poznato?
Ovaj e-tečaj s praktičnom primjenom sadržajno se nastavlja na nekoliko CARNET-ovih edukacija iz programa obrazovanja u okviru projekta e-Škole:

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja