Google Workspace for Education – kreiraj i surađuj u oblaku

Pogledajte videomamac ovog e-tečaja i saznajte što možete očekivati.

Na ovom e-tečaju ćete steći znanja i vještine primjene Google alata koji su školskim djelatnicima dostupni u sklopu CARNET-ove usluge Google Workspace for Education. Također, naučit ćete primijeniti Google alate u školskom okruženju.

Tečaj je podijeljen u dva dijela i obuhvaća sljedeće skupine Google alata:

1. dio

• Komunikacija i pohrana uz Google alate – Gmail, Groups for Business (Grupe), Meet, Calendar (Kalendar), Drive (Disk)
  • Suradnja u oblaku uz Google alate – Docs (Dokumenti), Sheets (Tablice), Slides (Prezentacije), Jamboard, Forms (Obrasci)

2. dio

•  Organizacija nastave u Google učionici – alat Classroom (Učionica)

Digitalni alati koji se obrađuju u e-tečaju: Gmail, Groups for Business (Grupe), Meet, Calendar (Kalendar), Drive (Disk), Docs (Dokumenti), Sheets (Tablice), Slides (Prezentacije), Jamboard, Forms (Obrasci), Classroom (Učionica).

Predviđeno vremensko opterećenje polaznika je 15 sati. To znači da procjenjujemo da će vam toliko sati trebati za uspješno pohađanje tečaja, odnosno čitanje i gledanje sadržaja, istraživanje mogućnosti digitalnih alata, rasprave i dijeljenje vlastitih iskustva, rješavanje testova, zadataka i slično. Ovisno o vašem predznanju, možda će vam trebati manje ili više sati. Za dovršetak prvog dijela tečaja predviđa se vremensko opterećenje 9 sati, a za dovršetak drugog dijela tečaja 6 sati. Ako ćete ovaj tečaj pohađati 5 sati tjedno, dovršit ćete ga u okvirno tri tjedna.

Fleksibilno pohađanjeTečaj nema definirano trajanje. Upisi su stalno otvoreni pa možete bilo kada započeti pohađati tečaj i završiti ga najkasnije do okvirno 1. srpnja 2023. Nakon završetka tečaja dobiva se digitalna značka. Neke aktivnosti koje su uvjet za stjecanje digitalne značke imaju definirani rok i to aktivnost međusobnog vrednovanja radova (tzv. radionica). Tijekom projekta u okviru tečaja imat ćete više prilika za uspješno dovršavanje tečaja jer će se ponavljati aktivnost međusobnog vrednovanja.

Polaznici će nakon e-tečaja moći:

• Izraditi digitalni sadržaj samostalno i u suradnji s drugima, pohraniti ga u oblaku te osigurati pristup učenicima, roditeljima i drugim obrazovateljima (srednja razina digitalnih kompetencija iz područja Digitalni izvori i materijali).
  • ​​​Primijeniti digitalne alate iz usluge Google Workspace for Education za unaprjeđenje komunikacijskih strategija i učinkovite suradnje s drugim dionicima odgojno-obrazovnog sustava (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Profesionalni angažman).
  • Osmisliti aktivnosti učenja korištenjem Google alata uz praćenje napretka učenika te omogućiti uporabu Google alata kao sastavnog dijela suradničkih zadataka za učenike (napredna razina digitalnih kompetencija iz područja Učenje i poučavanje).

E-tečaj provodi se u sustavu Loomen, a obvezna je prijava s AAI@EduHr elektroničkim identitetom. Dovršite upis klikom na gumb Prijavi se na edukaciju (gore desno ili ispod) koji će vas preusmjeriti na sustav EMA, gdje ćete e-tečaju pristupiti klikom na poveznicu navedenu pod URL mjesta održavanja.

Pretražite program obrazovanja i pronađite željene radionice, webinare i e-tečajeve. Nemate dovoljno vremena? Naučite nešto novo za 10 minuta uz kratke digitalne sadržaje – EduBlic.

Način izvođenja

Vrsta događanja

Područja digitalnih kompetencija

profesionalni angažman, digitalni izvori i materijali, učenje i poučavanje